Príbeh Bella Caffé

Som lekárka. Zdravie nedelím na telesné a duševné, sú to pre mňa spojené nádoby.Poviem Vám niečo viac o sebe a o káveO tom, čo pre mňa znamená kávový svet.A čo z neho chcem prinášať aj Vám.

Káva ma sprevádza po celý môj život

Patríme k sebe už od skorej mladosti. Počas štúdia na medicíne, počas rokov praxe, doma, vonku, kdekoľvek. Štartovacia ráno, ďalšia okolo obeda, poobede s kamoškou, alebo večer pri knihe.   Vždy dokáže potešiť aj nakopnúť.Vyskúšala som veľa rôznych káv, štandardných aj prémiových. So záujmom a vášňou som sledovala, keď sa objavila nová pražiareň. Nadchli ma moderné spôsoby prípravy kávy, ktoré priniesla tzv. tretia kávová vlna. Študovala som dostupnú literatúru, navštevovala známych pražiarov. Učila sa.Celoživotne sa vzdelávať je pre mňa prirodzené. Nostalgicky spomínam na baristické a pražiarenské kurzy. No najkrajšie bolo, keď som si vo voľnom čase obliekala zásteru baristu, aby som v podniku mojich príbuzných pomáhala pripravovať pre hostí kávové nápoje. Sledovať, ako sa extrahuje kvalitné espresso je po prvý aj po tisíci krát stále rovnako vzrušujúce.Kávový svet je mojou súkromnou oázou pokoja, psychohygienou a koníčkom, ktorý nikdy neomrzí. Kto raz prepadne kávovej vášni, pre toho už niet cesty späť. Veľa rokov som v hlave nosila myšlienku, ktorá sa pomaly pretvárala na koncept, koncept na zámer, a zo zámeru sa podarilo vybudovať prémiovú značku, moju milovanú Bellu.

Bella – čerstvo pražená prémiová zrnková káva

Prémiová značka Bella Vám prináša starostlivo vybrané produkty, ktoré pohladia dušu a prospievajú telu. Vyberám pre vás kávy z rôznych končín sveta. Kvalitné kávové zrná sú pražené na Slovensku, v pražiarni s mnohoročnou tradíciou a skúsenosťou, kde hlavným mottom je dôraz na kvalitu.Vyskúšať môžete prémiové 100% arabiky, aj originálne a neopakovateľné zmesi.

„La mia ora“

Teraz je prémiová značka Bella na ceste k Vám. Doprajte si čas pre seba, alebo ho zdieľajte s niekým, s kým Vás spájajú pekné chvíle. Vypiť si v pokoji šálku kávy je niekedy tou najlepšou terapiou. Time for me. Zeit für mich. La mia ora. Čas pre seba.Nie je dôležité, v koľkých jazykoch to viete povedať. Podstatné je, aby ste si ho urobili. Niekedy je to najlepšie, a niekedy dokonca jediné, čo môžete pre seba urobiť. Buďte sami k sebe láskaví. Doprajte si to najlepšie zo zážitku kávy. Čistá chuť, čistá radosť, čistá emócia! Pokoj mysle, povzbudenie tela, návrat k sebe samému, čas pre seba. Balzam na dušu.Bella neprináša iba matériu, teda nadýchané čokoládovo voňavé kávové zrná. Keď zatvoríte oči, aróma a chuť prenikajú do mozgu, takže priam pocítite, ako ho pohladia. Takúto chvíľu si môžete dopriať vždy, keď potrebujete. Znížiť stres, uvoľniť napätie, doplniť energiu. Či už sami alebo s tými, s ktorými chcete zdieľať dobré veci. Prežívanie pozitívnych emócií a zníženie miery stresu prispieva k posilneniu telesných, duševných a kognitívnych vlastností človeka.

Bella – na ceste spolupatričnosti

Značka Bella aktívne a zodpovedne pristupuje k spoločnosti, v ktorej žijeme a vyzdvihuje hodnoty ako dobročinnosť a pomoc druhým. Má aj charitatívny rozmer. Aktívne sa zapája do projektov na podporu duševného zdravia. Prostredníctvom nej sa môžete zapojiť aj Vy.


10%-timi percentami z ceny zakúpeného tovaru značky Bella prispievate finančne na chod bezplatnej telefonickej linky dôvery Nezábudka, ktorú prevádzkuje Liga za duševné zdravie. 
Svet kávy je odteraz nielen mojou psychohygienou, ale chce byť aj vašou. Či už ste verní tej svojej káve alebo radi skúšate novinky, značka Bella sa uchádza o vašu priazeň.

NÁŠ TEAM

Róbert Sakáč
Web specialist

Web špecialista, tréner boxu, člen skupiny historickej rekonštrukcie Svjatogor, a aj veľa iného je Róbert člen násho teamu Bella Caffé. Jeho práca je starať sa o chod eshopu, a všetkých záležitostí ohľadne IT.

Soňa Belanská
CEO / Founder

Lekárka, odborníčka na všemožnú podporu duševného zdravia. Kaviarenský typ. Vášnivá kávičkárka. Soňa je tvárou značky Bella a autorkou myšlienky, že šálka lahodnej kávy prospieva nielen telu a duši, ale aj pomáha urobiť svet lepším. S láskou pre vás vyberá tie najlepšie svetové kávy.

Tomáš Režňák
Marketing

Podieľa sa na tvorbe pozicionigu značky, vytvára vizuálnu identitu Bella Caffé a jej produktov. Je fanúšikom dizajnu, bojových športov, dobrej kávy a áut bez strechy.